İstiklâl Marşı Sitesi

İstiklâl Marşı’nın hangi şartlarda yazıldığı ve Türk için ne kadar önemli olduğu herkesçe bilinmektedir. İletişim çağı olarak adlandırdığımız günümüz dünyasında internetin etkisi ortadadır. Hâl böyle iken İstiklâl Marşı ile ilgili bir site henüz yapılmamıştır. Kişilerin şahsî gayretleriyle açtıkları internet sitelerini gördükçe İstiklâl Marşı ile ilgili bir sitenin yapılmamış olması büyük bit talihsizliktir. İstiklâl Marşı sitesinin açılması eğitimimiz için, bağımsızlığımız için çok önemli olduğu kadar anlamlıdır da. Bu hususta çalışmalara başlanması hâlinde görülecektir ki çok kısa zamanda hepimizi gururlandıracak bir sitenin yapımı gerçekleşecektir.

Kabul edildiği tarihin her yıl klasik törenlerle kutlandığı İstiklâl Marşı’nın önümüzdeki yıllarda bilgisayar ortamında da farklı bir biçimde kutlanması yerinde olacaktır. Bu konuda bilgi ve malzeme birikimi yeterince bulunmaktadır.

İstiklâl Marşı’nın yazılmasında zamanın Millî Eğitim Bakanı Hamdullah Suphi Tanrıöver’in katkıları ortadadır. 59. Hükûmet’in Millî Eğitim Bakanı sayın Hüseyin Çelik’in bu konuya gereken hassasiyeti göstereceğine ve İstiklâl Marşı’na layık bir sitenin yapımına destek vereceğine inanıyoruz.

Proje kısmen hayata geçmiştir; ancak yapılanlar yeterli değildir. Bu konuda elinde bilgi ve belge olanların desteğiyle çok güzel bir site tamamlanabilecektir. Millî Eğitim Bakanlığı projede teklif edilen alan adlarını dikkate almamıştır. www.istaklalmarsi.com alan adı ne yazık ki birileri tarafından satın alınmış, ancak sitede en ufak bir çalışma yapılmamıştır. Her yıl kutlamasına özen gösterdiğimiz İstiklal Marşı'nın kabulü sanal dünyada büyük bir yenilgiyle karşı karşıyadır. Bu sebeple www.istiklalmarsimiz.net alan adı Edebiyat Âlemi tarafından satın alınmıştır.

İstiklal Marşı Derneği'nin internet adresi: www.istiklalmarsidernegi.org.tr

Projenin tamamı için tıklayın.

Siteyi ziyaret etmek için tıklayın.