Okuyucu Pasaportu

“Çok gezen mi yoksa çok okuyan mı bilir?” sorusuna öteden beri cevap aramış bir toplumuz. Bir ülkeye gitmek istediğimizde pasaporta ihtiyaç duyarız. Kitapların dünyasında seyahat edebilmek için okuyucu pasaportu kullanmak bize yardımcı olacaktır. Bir ülkeye gitmeyi düşünen insan oraya gidenlerden bazı bilgiler elde etmek ister. Bir kitabı okumadan önce onun hakkında kısa tanıtım yazıları okumak, okuyanların beğenip beğenmediğini bilmek çok işimize yarar. Bizim değerlendirmelerimiz de diğer okurlara ve daha da önemlisi yayıncılara ışık tutacaktır. Kitap dünyasında gidebileceğimiz ülke sayısı oldukça fazladır. Bunun için bazı seçimler yapmak zorunda kalırız. Özellikle kitap tavsiyesinde görüşlerine başvurduğumuz öğretmenlerin okuyucu pasaportunuza bakarak daha sağlıklı tavsiyelerde bulunması mümkün olacaktır.

Her gün yarım saat okuma, kitapların dünyasında gezme alışkanlığı kazanan bir kimse başkalarıyla kıyaslanamayacak kadar bilgi birikimine sahip olduğunu görecektir. Hepinizi bu sınırsız dünyada biraz da bilinçli bir geziye davet ediyoruz. İyi yolculuklar.

Pasaport Kuralları

T.C. okullarında okuyan herkes okuyucu pasaportu çıkarma hakkına sahiptir.

Pasaportlar okul idareleri tarafında düzenlenir.

Pasaport şahsî bir belgedir. Başkalarınca kullanılamaz.

Usulüne uygun şekilde tanzim edilen pasaport, aksi belirtilmedikçe bütün kitaplar için geçerlidir.

Geçerlilik müddeti sona ermiş pasaportların kullanılabilmesi için okuyucuların okul idarelerine başvurmaları gerekir.

Gerekiyorsa okunacak kitapların tavsiyesini almayı unutmayınız.

 

Not: Bu okuyucu pasaportu Özel Çamlıca Kalem Koleji'nde başarıyla uygulanmaktadır.

Мне кажется, "Учет денежных средств на специальных счетах в банках"что у нас нет достаточных доказательств.

Я, конечно, говорю "Учет денежных средств на сельскохозяйственном предприятии"о шкварках из "Учет денежных средств предприятия"домашнего свиного "Учет денежных средств, расчетных и кредитных операций"денежных средств предприятия">Учет "Учет денежных, расчетных и кредитных операций в организации"денежных средств предприятия"средств предприятия">Учет денежных средств "Учет договоров на строительство"предприятия"сала.

Может, он и не "Учет денежных средств предприятия"средств предприятия">Учет денежных средств предприятия"приходил ниоткуда, ни за чем, ни к кому.

Нет, кралась впотьмах мысль, Лукич так не поступил бы, Лукичу чужды были уличные увеселения, да и революционная бдительность Лукича всегда стояла настороже.

Тут мне открылась ужасная сцена; увидев ее, я вздрогнул.

Вот какие приятные картины запечатлелись в моей памяти.